Flash News

Bota

Shpërthim në një qendër stërvitore në Rusi, 12 ushtarë të vrarë

Shpërthim në një qendër stërvitore në Rusi, 12

12 ushtarë rus u vranë dhe tetë u plagosën si pasojë e një shpërthimi në një qendër stërvitore në jug të Rusisë.

Ushtarët u vranë si pasojë e një shpërthimi aksidental më 3 nëntor, në terrenin stërvitor ushtarak Kuzmin, në rajonin e Rostovit.

‘Rreth 20 persona ndezën një zjarr pranë rezervave të municionit gjatë pushimit të drekës. Një predhë granatahedhëse RPG-7 u rrokullis në zjarr dhe shpërtheu’, citoi 161.ru të thoshte një burim qeveritar.

Të fundit