Flash News

Bota

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 9 të vdekur, 20 të plagosur

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 9 të

Një person i armatosur ka qëlluar me breshëri armësh në një shkollë në Rusi. Nga të shtënat kanë mbetur të vdekur nëntë persona, përfshirë pesë fëmijë, ndërsa 20 të tjerë janë plagosur.

Motivi i sulmit është i paqartë. Komiteti Hetues i Rusisë, i cili merret me krimet e mëdha, tha se personi i armatosur kishte veshur një kapuç dhe një bluzë të zezë me simbole naziste. Ai tha se identiteti i tij ende nuk ishte përcaktuar, raporton Reuters.

Komiteti tha se viktimat e tjera ishin dy mësues dhe dy roje sigurie.

Të fundit