Flash News

Bota

Të shtënat me armë në Florida, nëntë persona të plagosur

Të shtënat me armë në Florida, nëntë persona

Nëntë persona mbetën të plagosur si pasojë e të shtënave në Florida.

Autoritetet shëndetësore njoftuan se të plagosur mbetën tre fëmijë dhe 6 të rritur dhe se të gjithë ishin në gjendje të qëndrueshme.

Zëdhënësja e policisë, Deanna Bettineschi tha se ishin goditur dhe 4 fëmijë të moshës 1 deri 17 vjeç dhe pesë të rritur mes moshës 25 dhe 65 vjeç.

Ngjarja ndodhi pak përpara orës 7 të pasdites, sipas orës lokale në shtetin e Floridës. Nisja e një debati u përshkallëzua në përdorimin e së paku një arme ndërsa u regjistruan disa të shtëna.

Në lidhje me kete ngjarje, policia ka arrestuar nje person.

Të fundit