Flash News

Bota

Tjetër sulm me armë në Kaliforni, vriten shtatë persona

Tjetër sulm me armë në Kaliforni, vriten shtatë persona

Një tjetër sulm me armë ka ndodhur brenda pak ditësh në Kaliforni. Një 67-vjeçar vrau shtatë persona në jug të San Franciskos.

Viktimat ishin të gjithë punëtorë të një ferme me origjinë kinezo-amerikanë.

Dyshohet se 67-vjeçari, ishte një punonjës i pakënaque dhe ka vrarë ish-kolegët e punës.

Autori i sulmit Zhao Chunli, 67-vjeç, u vetëdorëzua në polici pak orë pas sulmit.

Kjo ngjarje vjen pak ditë pasi u vranë 11 persona gjatë festimeve të Vitit të Ri Hënor.

Burimi: BBC

Të fundit