Flash News

Bota

Tornado ‘godet’ Gjermaninë, një i vdekur dhe 43 persona të plagosur

Tornado ‘godet’ Gjermaninë, një i vdekur dhe 43 persona

Një tornado la 43 persona të plagosur nëpër disa qytete në Gjermaninë perëndimore, tha policia.

Oficerët në qytetin Paderborn thanë se tornado shkatërroi çatitë dhe mbeturinat u shpërndanë përreth për kilometra të tëra.

Dhjetë persona kanë lëndime të rënda dhe jeta e një gruaje është në rrezik, thanë ata.

Një burrë 38-vjeçar vdiq  gjithashtu nga stuhitë e forta që goditën rajonin të premten.

Policia postoi imazhe që tregonin pemë të ndara përgjysmë dhe çati të zhveshura nga pllaka.

 

 

Të fundit