Flash News

Bota

Vdiq në burg, të premten mbahet ceremonia e varrimit të Alexei Navalny

Vdiq në burg,  të premten mbahet ceremonia e varrimit të Alexei

Ditën e premte do të mbahet, ceremonia e varrimit dhe lamtumirës për liderin e opozitës ruse Alexei Navalny  në Moskë, raporton BBC.

Funerali do të bëhet në varrezat e Borisovskoye pas një ceremonie lamtumire në një kishë në rrethin Mariino, tha Yarmish.

Kritiku më i ashpër i Putinit vdiq më 16 shkurt në burg, ndërsa nuk dihen rrethanat e ngjarjes.

Të fundit