Bota

Zelensky tregon se Gjermania do dërgoj tanke Leopard, përlotet gjatë intervistës

Zelensky tregon se Gjermania do dërgoj tanke Leopard, përlotet

Volodymyr Zelenskyy zbuloi se Gjermania do të dërgonte tanket e saj Leopard 2 në Ukrainë dhe përlotet në mes të një interviste me Kay Burley.

“Jam shumë i lumtur. Unë do të doja të falënderoja Gjermaninë, Britaninë dhe Shtetet e Bashkuara që morën këtë vendim”, tha presidenti. Në përgjithësi i jam shumë mirënjohës botës për mbështetjen për Ukrainën. Por duke folur sinqerisht, numri i tankeve dhe koha e dorëzimit në Ukrainë është kritike”, tha presidenti ukrainas gjatë intervistës së drejtëpërdrejtë.

 

Të fundit