Flash News

Bota

Zgjedhjet në Turqi. Numërohen mbi 87% e kutive të votimit, si paraqitet situata deri më tani

Zgjedhjet në Turqi. Numërohen mbi 87% e kutive të votimit, si

Ditën e sotme është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Procesi i votimit ka përfunduar dhe ai i numërimit është drejt përfundimit.

Sipas raportimeve nga mediat turke, nga 87.55% të votave të numëruara deri më tani, Erdogan është përpara me 52.93%, ndërsa Kilindaroglu numëron 47.07% të votave.

Kujtojmë se turqit votuan edhe për Asamblenë Kombëtare në raundin e parë më 14 maj.

Të fundit