Flash News

Ditari i Maxhorancës

1 vit nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama rrëfen momentet e vështira: Ishin ditët më të çmendura të jetës time! Njerëzit ankohen me të drejtë

1 vit nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama rrëfen momentet e
Në foto: Kryeministri Rama gjatë tërmetit të 26 nëntorit

Sot shënohet një vit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, i cili u mori jetën 51 personave dhe pa shtëpi mijëra të tjerë.

Në këtë ditë kryeministri Rama përmes një videomesazhi ka treguar në mënyrë të përmbledhur momentet që nga ndodhja e tragjedisë e deri në përballjen me situatën.

“Çdo krizë është një mundësi dhe e dija se duhet ta shndërronim këtë krizë në një prespektivë të re, por edhe për Shqipërinë për një rast për të dalë më të lidhur me njëri-tjetrin, qeveria me popullin. Dhe kështu po ndodh njerëzit kanë filluar të kthehen në shtëpi, fëmijët në shkolla fantastike që as nuk krahasohen me ato që humbën atë natë. Sapo kanë nisur pallatet e para që do jenë po aq fantastike sa lagjet e reja.

Njerëzit ankohen me të drejtë sepse ka ende për të bërë, unë nuk kënaqem kurrë nga vetja. Në këtë punë kam mësuar durimin. Duhet shumë durim. Shqiprinë e gjetëm si ato pallatet që ranë dhe po  e mbajmë.Na duhet kohë dhe punë e durim sepse përkushtimi i madh nuk na mungon", përmbyll kështu mesazhin Rama.

Postimi i plotë i Ramës:

I paharruar kujtimi i viktimave të tragjedisë së një viti më parë????
Më e keqja është pas krahëve dhe më e mira është e gjitha përpara nesh????

Ditari politik

Të fundit