Flash News

Ditari i Maxhorancës

4 të vrarë në 21 janar, Taulant Balla: Protesta ishte paqësore

4 të vrarë në 21 janar, Taulant Balla: Protesta ishte

Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla ka folur rreth protestës së 21 janarit të viti 2011, ku mbetën të vrarë katër qytetarë.

Në emisionin “Opinion”, Balla e cilësoi protestën e 12 viteve më parë si paqësore dhe se ka qenë Policia e Shtetit që goditi që në fillim të tubimit qytetarët.

Pjesë nga biseda:

Taulant Balla: Protesta e 21 janari ishte paqësore. Protestuesit u goditën sapo filloi protesta.

Artan Hoxha: Nëse do të ishte paqësore nuk do të hipja në katin e katërt. Hipëm, por nuk e dinim se do të vriteshin njerëz.

Taulant Balla: Nuk ke asnjë qytetar që mund të ketë depërtuar brenda murit rrethues të godinës. E vërtet është se ne kemi dy dëshmorë që nuk dihet ende se kush i qëlloi.

 

Të fundit