Flash News

Ditari i Maxhorancës

‘A ju imiton krimi i organizuar?’ Rama ‘përplaset’ me gazetaren: Kjo është jeta e neveritshme mediatike

‘A ju imiton krimi i organizuar?’ Rama ‘përplaset’

Kryeministri Edi Rama ka debatuar me gazetaren Klodiana Lala, teksa kjo e fundit e ka pyetur nëse krimi i organizuar po imiton retorikën e përdorur nga ai, duke marrë shkas nga sulmi i sotëm ndaj Top Channel me armë zjarri.

Pjesë nga debati:

Lala: Na keni etiketuar kazan, kolegë në rehabilitim, më pas te gjobat, tritoli. A keni përgjegjësi politike se situata e sigurisë ka dalë jashtë kontrollit? A po ju imiton krimi i organizuar ju? Krimi ka imituar arrogancën e pushtetit

Rama: Ju referuat disa situata të pavërtetë. Kush ka përdorur tritol ndaj medias?

Lala: Ju, ju

Rama: Nuk vë gjoba ndaj medias. Ma bëtë këtë pyetje dhe më keni ndërhyrë tre herë. Nuk mund të bëni pyetjen dhe të merrni përgjigjen që doni Kjo është jeta e neveritshme mediatike që unë flas. Unë nuk e negocioj dot që është edukata. Pse nuk më lë të flas nuk e  kuptoj pse acaron.

Lala: Nuk po shkon tek thelbi i pyetjes që unë bëra.

Edi Rama: Në cilin thelb që ti ke thënë katër fjalie nuk po bëj lidhjen. Nëse juve më krijoni mundësinë. Më lini të flas

 Nuk kam ndryshuar mendim për kazanin, kam përdorur një shprehje për raste flagrante të dy gazetarëve paedukatë.  

Kjo është një ngjarje që ndodh si rrufe në qiell të pastër. Lidhet me Top Channel. Qeveria ka qenë një nga shënjestrat e tv dhe ja ku jam sot. Nuk ka shans që të dalë dikush nga tch si pronarët, gazetarët e të thotë që të ketë ndjerë se qeveria i ka ushtruar presion apo atë polemikë ta ketë parë të përkthyer në abuzim të shtetit ndaj tv.

Goditja është kaq e rëndë dhe ju siguroj se e ndjej shumë thellë këtë goditje do bëjmë çmos të gjejmë autorët dhe m,otivet. Ju them se ata që janë pjesë e tch që të vazhdojnë kryelartë misionin e tyre.                 

Të fundit