Ditari i Maxhorancës

Aksioni kundër ndërtimeve pa leje/ Arrestohen 5 persona dhe procedohen disa të tjerë, sa objekte janë prishur

Aksioni kundër ndërtimeve pa leje/ Arrestohen 5 persona dhe procedohen
Foto nga aksioni i IKMT

35 objekte janë prishur deri më tani, në kuadër të aksionit “Bregdeti Ynë”. Aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje përgjatë bregdetit shqiptar, nisi ditën e hënë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi thotë se 5 persona janë arrestuar, 1 është shpallur në kërkim dhe disa të tjerë janë proceduar penalisht për ndërtim të paligjshëm.

Deri më tani aksioni është përqëndruar në Ksamil, Sarandë  dhe Velipojë, ndërsa ditët e tjera, sipas Çuçit, do të shtrihet në të gjithë vijën bregdetare.

Të fundit