Ditari i Maxhorancës

Akuzat për braktisjen e bujqësisë, Rama bën krahasimin: Kemi financuar gati 3-fish më shumë se PD

Akuzat për braktisjen e bujqësisë, Rama bën krahasimin: Kemi

Teksa ndodhet para akuzave nga opozita për rënien e ekonomisë dhe braktisjen e bujqësisë, kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e mbështetjes financiare nga qeveria për këtë sektor.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama ka krahasuar financimin për bujqësinë në qeverinë e PD dhe atë të PS, ku sipas tij, rritja e eksporteve, ulja e importeve bujqësore janë prej financimit gati 3 fish apo 175% më shumë nga qeveria aktuale për punën në fshat.

Postimi i plotë:

Mirëmëngjes, dhe me këtë krahasim të thjeshtë, që tregon se ndryshimi në bujqësi, zgjerimi i sipërfaqes së tokës së punuar, rritja e eksporteve, ulja e importeve bujqësore, janë rezultate të mbështetjes financiare gati trefish nga qeveria të punës në fshat, ju uroj një ditë të mbarë

Akuzat për braktisjen e bujqësisë, Rama bën krahasimin: Kemi

 

 

Ditari politik

Të fundit