Flash News

Ditari i Maxhorancës

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, reagon Rama: Po të kisha lidhje, SHBA s’do kursehej

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, reagon Rama: Po të kisha lidhje, SHBA

Vjen reagimi nga kryeministri Edi Rama pas akuzave për lidhjen e tij me ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal, i cili është marrë nën hetim nga autoritetet amerikane.

Në një postim në Tëitter, Rama shkruan se hetimet nuk kanë lidhje me të, pasi në të kundërt, autoritetet amerikane do e kishin bërë të ditur.

“Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!

Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur. Duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë.

Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!“, shkruan Rama.

 

 

Të fundit