Ditari i Maxhorancës

Fermerët protestonin në hyrje të Kuvendit, Rama ndalon dhe i fton brenda

Fermerët protestonin në hyrje të Kuvendit, Rama ndalon dhe i fton

Sot zhvillohet seanca maratonë në Kuvend ku pritet të miratohet buxheti i vitit 2022 dhe Paketa Fiskale.

Në yrje të Parlamentit, një grup fermerësh kanë dalë në protestë për të kundërshtuar buxhetin e vitit 2022. Pak para nisjes së seancës, ka mbërritur edhe kryeministri Edi Rama.

Fermerët i janë afruar Ramës duke i folur, ndërsa ky i fundit ndaloi, iu bashkua duke i drejtuar drejt hyrjes së Kuvendit. Kryeministri nuk pranoi të jepte deklaratë për mediet, por ftoi fermerët t’i bashkohen për të diskutuar lidhur me Paketën Fiskale.

Të fundit