Flash News

Ditari i Maxhorancës

Hakerimi i e-maileve të Gledis Nanos, reagon Rama: Kanë më shumë vlerë të skupit gazetaresk

Hakerimi i e-maileve të Gledis Nanos, reagon Rama: Kanë më

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas hakerimit dhe publikimi i e-maileve të ish drejtorit të {plicisë së Shtetit, Gledis Nanos .

Në një intervistë në ‘Opinion’, Rama tha se ato nuk janë komunikime sekrete dhe kanë më shumë vlerë të skupit gazetaresk.

“Janë komunikime të emailit jo të sekretuar, kanë më shumë vlerë të skupit gazetaresk. Ne nuk kemi gjëra tejet të rëndësishme në sistemet tona dixhitale hë për hë, sepse gjithë projektin e mbrojtjes kibernetike e kemi harmonizuar me mbrojtjen e të dhënave”, tha Rama.

Të fundit