Flash News

Ditari i Maxhorancës

Jep dorëheqjen kryetari i PS në Rubik, akuza Ndrec Dedës: Bën fushatë me persona me precedent penal

Jep dorëheqjen kryetari i PS në Rubik, akuza Ndrec Dedës:
Në foto/ Ndrec Deda dhe Edi Rama

Kryetari i Partisë Socialiste në Rubik, Pal Tushaj, ka njoftuar dorëheqjen nga posti.

Në një postim në Facebook, Tushaj hedh akuza ndaj Ndrec Dedës, i cili do të rikandidojë për kryebashkiak në zgjedhjet vendore të 14 majit. Tushaj shkruan në Facebook se Deda e trajton Mirditën sit ë dorës së dytë duke ardhur në punë me “kohë të pjesshme”.

Sipas Tushajt, Ndreca nuk i përfill strukturat e PS-së dhe bën fushatë me njerëz me precedent penalë.

Postimi i Tushajt:

Të nderuar miq. Ju bëj me dije se kam dhënë dorheqjen nga pozicioni i kryetarit të partis socialiste të njësise vendore Rrubik .
Arsyja e parë dhe kryesore që dhashë dorheqjen është rikandidimi i Ndrec Dedës .disa arsyet e tjera jane:1 – zoti ndrec e trajton Mirditën si të dorës dytë pasi vjen në punë me koh të pjesëshme ,2 herë në javë me nga 2 orë .Vetem kur ka fushate vjen me kohë të plotë .
2 -Nuk përfill strukturat e PS
3 -Bën fushat me njerz me precedent penal
Bën emrime klienteliste pa marr parasysh fare partine.Prioritet kryesor që të jesh ne administratën e zotit nrec është të kesh dy emra dhe të keshë qënë të paktën një herë në burg
4 -Të keshë nivel të cunguar arsimor si Ndreca
Të mos mbajshë mend shokët e klasës
5 – Të qeshësh sa her fol Ndreca
Kam dhe shum arsye të tjera që do ti them në statuset tjera.

Të fundit