Flash News

Ditari i Maxhorancës

Kryebashkiakia e Durrësit del nga SPAK, 'kyç' gojën para gazetarëve: Do ruaj sekretin hetimor

Kryebashkiakia e Durrësit del nga SPAK, 'kyç' gojën

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit ka folur për mediat nga ambientet e SPAK pas rreth dy orës marrje në pyetje nga prokurorët.

Sako nuk dha detaje dhe tha se kjo nuk ka lidhje me veprimtarinë e saj në si kryebashkiake e Durrësi.

“Dhashë disa shpjegime. Dua të sqaroj që nuk ka lidhje me veprimtarinë time në Bashkinë e Durrësit. Do të ruaj sekretin hetimor” është shprehur Sako.


E pyetur nëse është pyetur për Inceneratorin e Tiranës, ajo e ka mohuar një gjë të tillë.

Të fundit