Flash News

Ditari i Maxhorancës

Kryebashkiaku i Ramës bëhet viral: Do bëj kënde lojërash që të luajnë të moshuarit

Kryebashkiaku i Ramës bëhet viral: Do bëj kënde

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli është bërë viral në rrjet, me një deklaratë që ka bërë në një intervistë televizive.

Suli teksa foli për Fax News duke shpjeguar planin e tij për mandatin e radhës që synon tëfitojë më 14 maj, premtoi ndër të tjera edhe një kënd lojërash për të moshuarit.

“Ne jemi në mbyllje të procesit të rindërtimit. Jo vetëm për shtëpitë individuale. Kemi përfunduar një bllok prej 20 pallatesh, në zonnë e Valiasit të vjetër ku është bërë infrastruktura nëntokësore. Jemi në përfundimin e rehabilitimit të kësaj zonë ku do të ketë me kënd lojërash me lulishte flas për të gjitha moshat. Dhe për moshën e tretë që mund të lozë edhe mosha e tretë”, ka thënë Suli.

Në fakt, aktualisht, problem më shqetësues së sa argëtimi që pretendon Rakip Suli, për moshën e tretë është pensioni. Ata janë shprehur të pakënaqur për shtesën prej 5 mijë lekësh që Rama premtoi se do t’ua japë në muajin Prill.

Megjithatë, Sulit duket se nuk i bën përshtypje kjo, pasi në vizionin e tij vlera e pensionit është e pallogaritshme përballë argëtimit me kënde lojërash.

Të fundit