Flash News

Ditari i Maxhorancës

Kurti e ftoi në Kosovë, Rama i përgjigjet: Patjetër! Do të bëjmë punë në dobi të dy shteteve

Kurti e ftoi në Kosovë, Rama i përgjigjet: Patjetër! Do

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ftesës së kryeministrit Albin Kurti për një vizitë në Kosovë duke organizuar një mbledhje të përbashkët mes dy qeverive.

Në një postim, Rama shkruan se do të vizitojë Kosovën duke shpresuar të bëjnë punë në dobi të dy shteteve.

POSTIMI

Faleminderit Albin Kurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona.

 

Të fundit