Flash News

Ditari i Maxhorancës

Marrëveshja për emigrantët me Italinë/ Rama: Do vijnë afrikanët këtu të uritur seksualisht dhe…

Marrëveshja për emigrantët me Italinë/  Rama: Do vijnë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në Forumin e Medias për Evropën Juglindore.

Ai dhe një herë tjetër  ka folur për marrëveshjen e emigrantëve me Italinë.

Rama u ndal te përhapja e lajmeve, të cilat i quajti të tmerrshme, ndërsa i ironizoi ato.

Kur kryeministrja italiane, Giorgia Meloni e shpjegoi marrëveshjen për shtypin, qartësoi se në këtë program përjashtohen fëmijët dhe gratë shtatzëna. Lajmi që doli ‘asnjë grua, vetëm 3 mijë burra afrikanë’. Pra lajmi është i përhapur, ndaj më është dashur ta shpjegoj, por ngelet e ngulitur në mendjet e njerëzve. Do vijnë afrikanët këtu të uritur seksualisht dhe Zoti e di çfarë do ndodhë kur të shfryjnë dëshirat e tyre një ditë te vajzat e bardha shqiptare. Deri në këtë pikë arriti. Çdokush pozicionohet në llogoren e vetë, është vetëm kjo prirja për të qëlluar. Ky është një shqetësim që kam dhe doja ta shprehja.”, u shpreh Rama.

Të fundit