Flash News

Ditari i Maxhorancës

Ministri Hasani dënon sulmin ndaj Izraelit: Rrezikon të sjellë paqëndrueshmëri në Lindjen e Mesme

Ministri Hasani dënon sulmin ndaj Izraelit: Rrezikon të sjellë

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani përmes një postimi në rrjetet sociale ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit.

Hasani shkruan se një sulm i tillë mund të sjellë paqëndrueshmëri në Lindjen e Mesme.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Rrezikon të sjellë paqëndrueshmëri dhe shkatërrim më të madh në të gjithë Lindjen e Mesme.

Këshillojmë shqiptarët në këtë rajon, të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale për përditësimet e sigurisë publike dhe të kontaktojnë ambasadat tona për ndihmë”, shkruan Hasani në rrjetin social ''X''.

Të fundit