Flash News

Ditari i Maxhorancës

PD e akuzon për vjedhje përmes bitcoin, Rama takon gjigandin e kriptomonedhave

PD e akuzon për vjedhje përmes bitcoin, Rama takon gjigandin e

Kryeministri Edi Rama është takuar me pronarin e Binance, gjigandin e kriptomonedhave, Changpeng Zhao.

Ishte ky i fundit që e bëri me dije lajmin, përmes një fotoje të publikuar në Tëitter krah kryeministrit Edi Rama.

Ai shkruan krahas fotos: “Jam takuar këtë të shtunë të bukur me kryeministrin e Shqipërisë, zotin Edi Rama”.

Ky takim vjen teksa PD akuzon kreun e qeverisë Edi Rama si të përfshirë në të ashtëquajturën aferë e call-center-ave.

Kryedemokrati Sali Berisha ka deklaruar se vëllai i kryeministrit, Olsi Rama dhe biznesmeni Amant Josifi u kanë vjedhur qytetarëve europianë 2.2 mld euro përmes bitcoin.

Të fundit