Flash News

Ditari i Maxhorancës

Përfundon seanca gjyqësore ndaj Dakos, trupa gjykuese tërhiqet për vendimin

 

Përfundon seanca gjyqësore ndaj Dakos, trupa gjykuese tërhiqet

Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj Vangjush Dakos në GJKKO.

Togat e zeza janë tërhequr për caktimin e masës së sigurisë ndaj tij.

Ai akuzohet se ka shkelur detyrën për një pallat 11 katësh, që ka ndërtuar shtesë pa leje si dhe për një tender për rërën në plazhin e Currilave, ndërsa ndaj tij zyrtarisht rëndojnë akuzat për ‘Shpërdorim detyre’ dhe ‘Falsifikim dokumentesh’.

Të fundit