Ditari i Maxhorancës

Presidenti/ Gjiknuri: Prisja më shumë seriozitet nga Alibeaj, i qëndruam marrëveshjes

Presidenti/ Gjiknuri: Prisja më shumë seriozitet nga Alibeaj, i

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri foli lidhur me procesin e zgjedhjes së Presidentit të rid he negociatave me Enkelejd Alibeajn dhe grupin e tij.

I ftuar në studion e “Top Story” në Top Channel, Gjiknuri u shpreh priste më shumë seriozitet nga Alibeaj, teksa shtoi se ky i fundit e ka të pamundur të menaxhojë grupin e tij. Gjiknuri hodhi poshtë pretendimet e Alibeajt duke thënë se dialogu me të ka qenë transparentë.

“Prisja me shume seriozitet nga opozita ne procesin e Presidenti, emrat s’kane pse dalin ne publik.Nuk mund të thuash që kam disa emra. Është çështje e një konsensusi më të gjerë. Alibeaj ka një pamundësi për të mirëmenaxhuar grupin e tij. Ka një përçarje. PS ka respektuar me përgjegjësi. I kemi qëndruar marrëveshjes në rregull me PD-në. Dialogu me opozitën ishte shumë transparent. Nuk dakordësuam formulën e Alibeajt”, tha Gjiknuri.

Të fundit