Flash News

Ditari i Maxhorancës

Presidenti i ri, Balla komenton nga plazhi: Të jetë ndryshe nga Meta

Presidenti i ri, Balla komenton nga plazhi: Të jetë ndryshe nga Meta

Nga Semani, ku u zhvillua çelja e sezonit turistik, kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla nuk la pa përmendur çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit.

Ai tha se presidenti ose presidentja e re duhet të jetë ndryshe nga Ilir Meta.

“Ajo që ka thënë që në ditën e parë është që nuk duam të kemi një kryetar shteti i cili të plotësoj atë që thotë kushtetuta, të jetë një person i gjithëpranuar dhe të tërheqë sa të ketë mundësi dëmin e madh që i ka klientët e presidentit. presidenti në largim. Kandidati që do të marrë të gjitha këto votave duhet të jetë një ndryshim nga Ilir Meta ”, tha Balla.

Të fundit