Flash News

Ditari i Maxhorancës

Pse Rama po sulmon SPAK-un? Denaj: Për të zgjidhur dyshimin e shqiptarëve mbi korrupsion

Pse Rama po sulmon SPAK-un? Denaj: Për të zgjidhur dyshimin e

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një sërë sulmesh dhe akuzash ndaj SPAK-ut, duke i kërkuar vazhdimisht të hetojë prokurorët dhe gjyqtarët e përjashtuar nga vetting, si edhe hetimin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Për A2 CNN, deputetja socialiste Anila Denaj ka treguar se pse sulmet e Ramës ndaj SPAK vijnë pikërisht tani. Denaj u shpreh se kjo bëhet me qëllim që të zgjidhet përfundimisht dyshimi i shqiptarëve nëse ka apo jo korrupsion në vend.

“Është një mesazh me familjen e madhe socialiste për të thënë se hierarkia është diçka për të cilën vlen të flasim. Ne kemi jetuar në këtë vend, kemi jetuar ngjarje të rënda si Gërdeci, 21 janari, çështje shumë të rëndësishme, të cilat mund të zgjidhin njëherë e mirë dyshimin e shqiptarëve nëse ka korrupsion apo jo”, tha Denaj.

Të fundit