Ditari i Maxhorancës

Pyetet për mungesën e Ahmetajt në mbledhje, Peleshi: S’është etike të më pyesni për kolegun

Pyetet për mungesën e Ahmetajt në mbledhje, Peleshi:

Arben Ahmetaj është kthyer në kryefjalën e PS, pas hetimeve të nisura lidhur me aferën e tre inceneratorëve të Fierit, Durrësit dhe Elbasanit. Kohët e fundit është vënë re mungesa e ish-minsitrit në mbledhjet e socialistëve dhe në seancat plenare të Parlamentit.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i pyetur nga gazetarët lidhur me mungesën e Ahmetajt, ka mohuar të flasë duke mos e quajtur etike pyetjen.

“Së pari nuk është etike që të më pyesni për një koleg tjetër. Së dyti, për të shuar kuriozitetin tuaj kolegu ka qenë dje në Parlament”, ka thënë Peleshi.

 

 

Të fundit