Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama flet për skandalin te ‘Shefqet Ndroqi’: Çdo pyll ka derrat e vet, një personazh i turpshëm

Rama flet për skandalin te ‘Shefqet Ndroqi’: Çdo pyll ka
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur për skandalin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, ku një sanitare duke u shtirur si infermiere i mori 8 milionë lekë vajzës së një prej pacienteve.

Duke e quajtur një personazh të turpshëm, Rama tha se ky rast nuk mund ta përbaltë “trupën e denjë” të bluzave të bardha.

“Çdo pyll ka derrat e vet”, shkruan kryeministri në Facebook, ndërsa shton se ata që abuzojnë me bluzën e bardhë nuk janë shumica dërrmuese e mjekëve dhe infermierëve të përkushtuar.

Ditari politik

Të fundit