Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama i jep medalje me simbolin e Skënderbeut kancelares, Merkel: Është një nder i madh

Rama i jep medalje me simbolin e Skënderbeut kancelares, Merkel:

Kryeministri Edi Rama i ka bërë një dhuratë kancelares Angela Merkel, ndërsa ka shpërndarë dhe video nga momenti kur ia ka dhënë.

Ai ka nderuar kancelaren me medaljen “Ylli i Mirënjohjes Publike”. Rama i ka treguar Merkelit se aty është dhe simboli i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Kancelarja e ka falenderuar, teksa u shpreh se, "Jam e vetëdijshme se është një nder i madh dhe ishte gjë e mirë për mua të punoja bashkë me ju".

Të fundit