Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama i përgjigjet Bashës: Nën ujë janë Saliu, Iliri, Luli dhe Mona, duan te bëjnë komerdare fatkeqësitë

Rama i përgjigjet Bashës: Nën ujë janë Saliu, Iliri,
Kryeministri Edi Rama, kryedemokrati Lulzim Basha

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha se qytetarët janë dëmtuar nga përmbytjet, ndërsa shefi i qeverisë bën propagandë.

Lidhur me deklaratën e Bashës së “Qindra mijëra njerëz nën ujë edhe sot” , Rama shkruan në Twitter se “nën ujë janë Saliu, Iliiri, Luli dhe Mona”.

Ai akuzon opozitën dhe Presidentin se duan të bëjnë “kamerdare”, fatkeqsitë si tërmeti, virusi, shiu, bora, duke theksuar edhe darkën në restorantin e  Nusretit dhe skandalin e sanitares që u shtir si infermiere.

“Po halli është që s’i pret kush matanë”, përmbyll reagimin Rama.

Ditari politik

Të fundit