Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama mesazh Kurtit përmes Osmanit: Dëgjoja fjalën Presidentes

Rama mesazh Kurtit përmes Osmanit: Dëgjoja fjalën Presidentes

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar mesazh kryeministrit të Kosovës Albin Kurti përmes presidentes Vjosa Osmani.

Në Forumin për Diasporën që zhvillohet në Tiranë, Rama u shpreh se dita e alfabetit duhet të jetë festë kombëtare në Shqipëri dhe i kërkoi Vjosa Osmanit që t’ia japë si sugjerim kryeministrit të Kosovës.

Unë e dëgjoj presidentin për veten time”, u shpreh kreu i qeverisë, duke theksuar se është e rëndësishme të jenë bashkë dhe të ndimojnë njëri-tjetrin.

“Rëndësia e madhe është që ne të jemi bashkë të shikojmë njëri-tjetrin, të ndihmojmë njëri-tjetrin, të mësojmë nga njëri-tjetri.

Është dita që dita e alfabetit e gjuhës që na bashkon të gjithëve të jetë një ditë feste kombëtare edhe në Shqipëri dhe patjetër besoj që edhe presidentja e Kosovës do t’ia japë këtë sugjerim kryeministrit të vet.

Unë e dëgjoj presidentin për veten time”, tha Rama.

Të fundit