Ditari i Maxhorancës

Rama në ceremoninë e fejesës së vajzës nga Mamurrasi me djalin turk: Llokumin jepja vjehrrës

Rama në ceremoninë e fejesës së vajzës nga Mamurrasi me

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ndodhej Laç për të inspektuar punimet për ndërtimin e një shkolle të re. Pasi pa nga afër kantierin, kreu i qeverisë ishte edhe në fejesën e Eldës një vajze nga  Mamurrasi dhe Burakut nga Stambolli.

Gjatë fejesës, Rama e këshilloi vajzën e re që t'i qeraste vjehrrën dhe vjehrrin me llokume pasi sipas tij është shenjë e mirë, ndërsa i dha atyre dhe një këshillë për të mos i harruar prindërit.

Pjesë nga biseda:

Rama: E meritoni juve buqetën, meqë jeni nusja.

Rama: Mendoja se djali do të martohej me një vajzë turke, por qenka shqiptare.

Babai i djalit: Në prezencë të zotit kryeministër, kërkoj dorën e gocës.

Qeshin të gjithë të pranishmit në ceremoni

Rama: Unë erdha vetëm që ta shoqëroja. Këtë llokumin e parë do t’ja japësh vjehrrës. Se është shenjë e mirë.

Rama-dhëndrit: Çfarë ke studiuar?

Dhëndri: Inxhinieri ndërtimi

Rama-nuses: Po juve?

Nusja: Arkitekturë në Stamboll

Rama: Të trashëgoheni, çdo të mirë e mbarësi. Edhe një këshillë kam unë. Mos i harroni kurrë prindërit.

Dhëndri: Shumë faleminderit!

Ditari politik

Të fundit