Ditari i Maxhorancës

Rama nesër drejt SHBA-së me ftesë të Hillary Clinton, arsyeja

Rama nesër drejt SHBA-së me ftesë të Hillary Clinton,

Kryeministri Edi Rama njoftoi ditën e sotme se nesër do të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara. Sipas lajmeve që qarkullojnë në media, kryeministri është ftuar në New York nga ish-sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton.

Pritet që në emër të organizatës "Vital Voices", Clinton t’i dorëzojë kryeministrit një çmim për strehimin e refugjatëve afganë në vendin tonë.

Rama pritet të nderohet me çmimin “Voices of Solidarity Award”. Ceremonia do të mbahet më 6 dhjetor dhe do të marrin pjesë emra të rëndësishëm, mes tyre president Joe Biden.

Të fundit