Flash News

Ditari i Maxhorancës

Integrimi/ Rama të hënën në Bruksel, takime me Von Der Leyen dhe Borell

Integrimi/ Rama të hënën në Bruksel, takime me Von Der Leyen

Kryeministri Edi Rama niset nesër drejt Brukselit.

I shoqëruar nga ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka gjatë ditës së hënë pritet të zhvillojë disa takime, ku në fokus të diskutimit do të jenë integrimi në BE dhe ecuria e përdorimit të fondeve për rindërtimin.

Fillimisht, Rama pritet të takohet me komisionerin e BE, Josef Borell dhe më pas me me presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen.

Të fundit