Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama poston foto nga Brukseli, takohet me Borrell dhe Varhelyi

Rama poston foto nga Brukseli, takohet me Borrell dhe Varhelyi
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel për këshillin e 11 të stabilizim asociimit.

Ai ka ndarë në rrjetet sociale disa foto, ku vihet re se ka takuar Shefin e Politikës së Jashtme të BE, Josep Borrell dhe komisionerin europian për zgjerim, Oliver Varhelyi.

Në këtë takim Rama shoqërohet nga ministrja Olta Xhaçka, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla dhe kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin, Zef Mazi.

Më herët Balla përmes një postimi në Facebook tha se ka lajme shumë të mira në lidhje me Integrimin e Shqipërisë në BE.

Rama poston foto nga Brukseli, takohet me Borrell dhe Varhelyi

 

Të fundit