Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama reagon pas sulmit iranian ndaj Izraelit: Përbën kërcënim për të destabilizuar rajonin

Rama reagon pas sulmit iranian ndaj Izraelit: Përbën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas sulmit iranian ndaj Izraelit mbrëmjen e së shtunës, duke theksuar se Shqipëria mbështet përpjekjen e aleatëve kundër përshkallëzimit të situatës.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme. Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit. Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjithë pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi”, shkruan ai.

Të fundit