Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama takon Erdogan, dy pikat kryesore të diskutimeve

Rama takon Erdogan, dy pikat kryesore të diskutimeve

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin turk Rexhep Tayip Erdoğan. Ai ka ndarë një foto nga takimi, krahas së cilës bën me dije se kanë diskutuar për projektet që lidhen me dy sfidat aktuale, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë.

“Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdoğan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të mëdha të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”, shkruan Rama,

Ky i fundit ndodhet në Turqi me ftesë të Erdoğan për ceremoninë e hapjes së Lojërave të Solidaritetit Islamik, ku merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare, si dhe për takime pune.

Të fundit