Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama ‘zhvesh’ Ahmetajn nga postet, drejtuesit e rinj politik të PS në 3 qarqe

Rama ‘zhvesh’ Ahmetajn nga postet, drejtuesit e rinj politik të

Arben Ahmetj nuk do të jetë më drejtuesi politik i qarkut të Vlorës. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Në vend të Ahmetajt, kryeministri Edi Rama ka caktuar Sekretarin e Përgjithshëm Blendi Klosi.

Në qarkun e Kukësit nuk do të jetë më Safet Gjici. Rama ka caktuar Pandeli Majkon. Ndërsa në Shkodër ikën Edona Bilali dhe vjen si drejtuese politike Elisa Spiropali.

I pyetur më herët se ku gaboi Arben Ahmetaj, Rama nuk dha përgjigje, por konfirmoi vetëm ndryshimet e bëra në drejtimin e qarqeve teksa shtoi se emrat nuk kanë asnjë rëndësi.

Të fundit