Flash News

Ditari i Maxhorancës

“Reformën në drejtësi e solli Amerika?”, Rama: Jo, e solli vetëm një force në tokë, Partia Socialiste!

“Reformën në drejtësi e solli Amerika?”, Rama: Jo, e

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot nga Asambleja e Zgjeruar e Partisw Socialiste në Pogradec se reformën në drejtësi në Shqipëri e ka sjellë PS dhe jo Amerika.

Duke folur për reformën, Rama u shpreh se ka persona që thonë se drejtësinë e solli Amerika, ndërsa shtoi i prerë se e vetmja forcë në tokë që e ka sjellë atë është Partia Socialiste.

 “Nga ana tjetër është patjetër drejtësia. Drejtësinë e kemi pasur ambicien tonë më të lartë dhe kemi bërë përpjekje për të bërë reformën në Drejtësi që kur ishim në opozitë. Kur kemi qenë në opozitë i kemi propozuar qeverisë asokohe.

Ka disa që thonë se ne kontrollojmë drejtësinë, këtë e thonë se nuk është mësuar njeri këtu, sidomos këta që kanë pasur pushtet, që të funksionojë kështu.

Ashtu ka funksionuar kur ishin ata në pushtet, drejtësia ishte farsë, e telekomanduar, sot nuk është. Në Shqipëri ka rënë miti i personit të paprekshëm. Ka disa që thonë e solli Amerika, me ça e solli Amerika, me aeroplan? Këtë e ka sjellë vetëm një forcë në tokë, Partia Socialiste”, tha Rama.

Të fundit