Flash News

Ditari i Maxhorancës

Sa ka shkuar numri i të vaksinuarëve në Shqipëri

Sa ka shkuar numri i të vaksinuarëve në Shqipëri

Numri i të vaksinuarëve në Shqipëri është 1 milionë e 700 mijë. Kështu bëri me dije kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ditët e fundit në vendin tonë ka pasur një rënie të numrit të rasteve të reja, por jo të jetëve të humbura. Komiteti Teknik i Ekspertëve që u mblodh dy ditë më parë vendosi që të mos i ndryshojë masat anti-Covid.

Vaksinimi është i detyrueshëm për stafet mjekësore, studentët, mësuesit dhe pedagogët. Nëse nuk janë vaksinuar studentët dhe pedagogët do të bëjnë test të përjavshëm.

Sa ka shkuar numri i të vaksinuarëve në Shqipëri

Të fundit