Flash News

Ditari i Maxhorancës

Shqipëria bojkoton Samitin e BE-së? Rama: Nuk është spektakël për t’u parë, ç’do bëjmë atje

Shqipëria bojkoton Samitin e BE-së? Rama: Nuk është

Më 23-24 qershor mbahet Samiti BE-Ballkani Perëndimor. Pak më parë, presidenti serb Vuçiç tregoi se vendimi nga tre liderët e Ballkanit Perëndimor do të merrej nesër.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit, duke paralajmëruar bojkotin e samitit. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se samiti do të jetë një tjetër ‘Jo’ për Ballkanin duke e cilësuar një spektakël aspak të mirë për t’u parë.

“Ne diskutuam gjatë sot me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për Samitin e ardhshëm të BE-së. Duket se një tjetër "Jo, më fal!" do të jetë ajo që do të dëgjojmë në fund! I gjithë Unioni i rrëmbyer nga Bullgaria nuk është një spektakël i mirë për t'u parë! Çfarë duhet bërë atje?!”, shkruan Rama në Twitter.

Të fundit