Flash News

Ditari i Maxhorancës

Shqipëria dështoi sërish/ Rama pas Samitit: Vend e fjalë të bukura, por sa bukur do të ishte nëse mbaheshin premtimet

Shqipëria dështoi sërish/ Rama pas Samitit: Vend e fjalë

Kryeministri Edi Rama reagoi pas Samitit të BE-së, ku Shqipëria sërish dështoi të merrte një përgjigje pozitive për çeljen e negociatave.

Rama ka ka ironizuar udhëheqësit e BE-së, duke shkruar në rrjetet sociale: Vend i bukur njerëz të këndshëm fjalë të bukura foto të bukura dhe imagjinoni sa më bukur mund të ishte nëse premtimet e bukura do të pasoheshin nga një zbatim i këndshëm… Por ne shqiptarët nuk jemi aq të mirë sa të dorëzohemi bukur!

Edhe më herët kryeministri sulmoi Bashkimin Europian, duke e kosnideruar një turp për bllokun çështjen bullgare. Madje ai “kërcënoi” edhe me bojkot, por më pas u tërhoq dhe vendosi të shkonte në Bruksel.

Të fundit