Flash News

Ditari i Maxhorancës

U votua në Parlament, qeveria e re ‘Rama 3’ betohet nesër paradite te presidenti

U votua në Parlament, qeveria e re ‘Rama 3’ betohet nesër

Qeveria e re ‘Rama 3’ do të betohet nesër në orën 10.00 paradite te presidenti i republikës.

Ky hap vjen pasi qeveria e re dhe programi i tij politik mori votëbesimin në parlament, në një seancë maratonë që ka zgjatur për më shumë se 20 orë.

Qeveria u votua me 77 vota pro, 74 të PS dhe 3 të PSD. 52 deputetë të opozitës kanë votuar kundër, ndërsa i vetmi deputet që abstenoi ishte Agron Çela i LSI-së. Pjesa tjetër nuk ishin të pranishëm në sallë.

 

 

Të fundit