Flash News

Ditari i Maxhorancës

Çuçi takim me ambasadorin Soreca: BE partner i pazëvendësueshëm

Çuçi takim me ambasadorin Soreca: BE partner i

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka zhvilluar një takim ditën e sotme me ambasadorin e BE, Luigi Soreca.

Përmes një postimi në Facebook, Çuçi shkruan se fokusi i këtij takimi ishin "çështje të interesit të përbashkët që lidhen me rendin, sigurinë, migracionin, luftën kundër krimit të organizuar dhe ndihmën në kuadër të programit IPA III".

Ndër të tjera, Çuçi thekson se diskutuan edhe për zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa shton se "BE mbetet një partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë në procesin e integrimit dhe anëtarësimin e plotë në union".

Statusi i plotë:

Prita sot në një takim Ambasadorin e BE-së në Shqipëri, z.Luigi Soreca. Diskutuam për vijimin e bashkëpunimit të ngushtë mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian në çështje të interesit të përbashkët që lidhen me rendin, sigurinë, migracionin, luftën kundër krimit të organizuar dhe ndihmën në kuadër të programit IPA III.

Biseduam gjithashtu për punën përgatitore të zgjedhjeve të 25 prillit dhe angazhimin e Ministrisë së Brendshme në këtë proces. Bashkimi Europian mbetet një partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë në procesin e integrimit dhe anëtarësimin e plotë në union.

Ditari politik

Të fundit