Ditari i Maxhorancës

Vaksinimi, Rama: 369 mjekë sot më të mbrojtur, javë pas jave rrisim ritmin

Vaksinimi, Rama: 369 mjekë sot më të mbrojtur, javë pas jave

Në 6 ditët e para të vaksinimit anti-Covid në vendin tonë, kryeministri Edi Rama tha se vaksinën e kanë marrë 369 mjekë dhe infermierë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se procesi do të vazhdojë edhe sot, teksa javë pas jave rritet gradualisht plani i vaksinimit.

“369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me Covid-19 janë sot më të mbrojtur nga virusi i rrezikshëm, pas kryerjes së dozës së parë të vaksinës anti-Covid në Qendrën e Vaksinimit në Air Albania Stadium, në 6 ditët e para të vaksinimit, teksa procesi do të vijojë edhe sot, pa u ndalur. 

Javë pas jave rrisim gradualisht ritmin sipas planit të vaksinimit” shkruan Rama, teksa postimin e shoqëron me video nga procesi i vaksinimit në stadiumin “Air Albania”.

Ditari politik

Të fundit