Flash News

Ditari i Maxhorancës

Vangjush Dako dhe kryebashkiaku i Krujës paraqiten në SPAK

Vangjush Dako dhe kryebashkiaku i Krujës paraqiten në SPAK

Kryetari i Bashkisë së Krujës, Artur Bushi, është paraqitur sot në SPAK. Bushi ka mbërritur në ambientet e Prokurorisë së Posaçme.

Ende nuk dihen arsyet se pse Bushi është thirrur në SPAK.

Në Prokurorinë e Posaçme është paraqitur edhe Vanjush Dako, ish-kreu i Bashkisë së Durrësit. Dako mësohet se është thirrur për miratimin e një leje pallati që u shemb pas tërmetit të 26 nëntorit.

Të fundit