Flash News

Ditari i Maxhorancës

Dy muaj pasi la qelinë, Vangjush Dako mbërrin i qeshur në GJKKO

Dy muaj pasi la qelinë, Vangjush Dako mbërrin i qeshur në GJKKO

Ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO për seancën paraprake. 

Vangjush Dako u la në masën e sigurisë “arrest shtëpie” , pasi qëndroi për 9 muaj në paraburgim, saktësisht më datë 27 shkurt 2024

 Ai akuzohet për “shpërdorim detyre” në 2 raste, njëra ka të bëjë me shëtitoren dhe tjetra me dhënien e lejes për një pallat 7 kate, por që u ndërtua 11 kate dhe më pas u dëmtua nga tërmeti. Nën akuzë u vunë dhe 10 ish-bashkëpunëtorë të tij.

Të fundit