Flash News

Ditari i Opozitës

Vrasje në mes të qytetit dhe dhuna ndaj medias, Salianji: Rama dhe Çuçi ta lënë luftën nga “Twitteri”, të vijnë këtu

Vrasje në mes të qytetit dhe dhuna ndaj medias, Salianji: Rama dhe

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi.

Teksa ka folur për situatën në vend, për shifrat e larta të kriminalitetit por dhe për ngjarjet e fundit që kanë goditur disa media, siç ishte dhe sulmi ndaj Top Channel, Salianji thekson se Rama duhet të ishte në Kuvend.

Duke qenë se në çdo rrugë, qytet, institucione që nuk mund të preken si media, ka shpërthyer dhuna… kemi ndonjë risk ne që vijmë në punë apo nisemi nga parimi që nuk bie rrufeja në Parlament?

Në kushte të tilla të degradimit të rendit dhe sigurisë publike,  dhe ku qytetarët ndihen të pasigurt duhet që kryeministri dhe ministri i Brendshëm ta lënë luftën nga tëitteri dhe të vijnë këtu. Është seanca e parë pas ngjarjeve të pandodhura në vend dhe ata nuk paraqiten, ashtu si dhe drejtori i policisë nuk paraqitet në komision për të dhënë shpjegime

Jo vetëm fjalët dhe lufta imagjinare në Tëitter por lufta reale e raprezalje e shtetit ndaj bandave kriminale në këtë vend që të tregojën që këtu ka shtet e institucione.

Sjellja e reagimi i qeverisë në kushte të tilla duke mos u interesuar për jetët njerëzore e sigurinë në këtë vend është shqetësuese.”, tha ai.

Të fundit