Flash News

Ditari i Opozitës

14 Maji/ Berisha dhe Këlliçi, takim me të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike

14 Maji/ Berisha dhe Këlliçi, takim me të rinjtë e Forumit

Kreu demokrat Sali Berisha dhe kanidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, për kryetar bashkie në Tiranë, Belind Këlliçi, po zhvillojnë këtë të shtunë një takim me të rinjtë  e FRPD-së në selinë e Partisë Demoktatike, salla “Pjetër Arbnori.”

Takimet vijnë në kuadër të zgjdhjeve të 14-majit.

Kujtojmë se të enjten Belind Këlliçi, ka dorëzuar mandatin e deputetit, për t’u regjistruar si kandidat për kryetar të Bashkisë Tiranë. Në datën 27 mars, do të bëhet dhe regjistrimi i kandidatëve përfaqësues në zgjedhje.

Në anën tjetër të PD-së, Grupi i Alibeajt ka sugjeruar deri tanu tre kandidatura për kryetar. Përveç Rudi Erebarës, janë propozuar edhe Jonila Godole dhe Roland Bejko.

Të fundit